שבת 13 אוגוסט 2022   כניסה למערכת
 שנת הלימודים תש"ף - פעולות שוטפות

 

 

 

   "פתיחת שנה - פתיחת שנת הלימודים תש"ף - מועצת התלמידים תכננה במהלך הקיץ את הפנינג פתיחת שנת הלימודים. תלמידי המועצה בירכו את התלמידים בכיתות הלימוד, חילקו יומנים וארטיקרח לצנן קצת את ההתלהבות! 

 

  בחירות למועצת התלמידים  - חודש הבחירות למועצת התלמידים - כלל מעבר בכיתות ובחירות למועצת התלמידים, מסלול קבלה נוסף של ראיונות אישיים עם חברי ההנהגה וחשיפת פועלה של מועצת התלמידים לאורך השנים לכיתות ז' החדשות.  

 

פעילות המועצה השוטפת - כבכל שנה לצד פגישות ההנהגה השבועיות, נפגשה מועצת התלמידים לפגישות מליאה ובהן תוכננו הפרוייקטים השנתיים ועלו נושאים בוערים על הפרק! מכיתות ז' ועד י"ב ישבה המועצה יחדיו כדי להגיע לפתרונות וכדי ללבן בעיות וקשיים שעמדו על הפרק.    

 

 

חגיגת יום האהבה  - תלמידי מועצת התלמידים ארגנו הפנינג ביום האהבה בבית הספר. דוכני מכירת כרטיסי ברכה ופרחים הוצבו לרגל היום המיוחד, להקות בית הספר עלו והופיעו בהפסקה הגדולה הקפיטריה ליהטטה עם צ'ורוס ושוקלדים מיוחדים, לבבות ושוקולדים חולקו לתלמידים בסוף היום! היה להיט!   

 

 

הענק הירוק - מועצת התלמידים גאה לבשר על פתיחתו של גוף חדש בתוך המועצה: הענק הירוק הדואג לסביבתה הירוקה של בית הספר. צוות פיתוח  והקמה כבר עובד על עתיק ירוק יותר.   

 

 

דורשים שינוי -  בתקופה של חוסר יציבות שלטונית, והבטחות חדשות לבקרים, מועצת התלמידים של אליאנס ביחד עם הנהגות המועצות השונות בעיר יזמו הפגנת מחאה בעד השוויון ונגד האפלייה. הדרישה לשינוי התבטאה באמירה ערכית לפוליטקאים של ימינו אל תגרפו הון פוליטי על חשבון ציבור הבוחרים בדרך של הסתה, פילוג, והדרה של קבוצות מיעוט באוכלוסיה, אלא תפסו מנהיגות חיובית, שנו את הדרך, והראו שמנהיג יכול ונותן מקום לכל אדם, ואינו מדיר או מפלה אף אחד על נסיבות גזע, מין ודת.  ההפגנה והיציאה אליה בניהול מועצת התלמידים של בית הספר.   

 

 

הפנינג פורים בבית הספר  נציגי המועצה עבדו ימים כלילות לקראת חגיגת פורים בבית הספר: אוכל! מוזיקה! להקות בית הספר! תחנות איפור ומגנטים נוצצים! זה התחיל בשבוע הפוך שבו הגיעו התלמידים לבית הספר ביוזמת המועצה לפי נושאים כל יום: יום ספורט, יום חיות, ויום הפיג'מות הגדול! בכל זאת - לא כל יום פורים בהופעה המרכזית דאגנו להביא לרווחת התלמידים את הזמר רן שפיר וזכינו  לקצת נחת בימים לפני קורונה. 

 

I'TS CORONA TIME - לא הולכים לאיבוד בבידוד!      

לא פשוט היות נציג מועצה בימי קורונה, בסגר בבית ובלמידה מרחוק, איך מחיים את המקום החברתי של המועצה בבית הספר. מועצת התלמידים יזמה מספר פעילויות מדליקות:

* סרטוני ימי הולדת - מועצת התלמידים בעזרתה האדיבה של קרן פלוטניק סבן, יצרו ברכות אישיות בצורת סרטונים ושלחו ברכת יום הולדת מחממת את הלב לתלמידים שלא יכלו לחגוג עם חבריהם בבית הספר

* האתגר היומי - שכחתם באיזה יום אנחנו נמצאים? איבדתם את תחושת הזמן בנטפליקס, מועצת התלמידים כאן כדי להזכיר לנו מה קורה, מתי קורה - הפצנו אתגרים חברתיים סביב נושאים לפי תאריכים ביום השנה ומשימות מגניבות כדי לשמור על תחושת הזמן והעשייה: האחד באפריל, יום הרווקים, יום המסיבות, יום הגרביים - אנחנו כאן כדי להזכיר. 

* קהילת אליאנס -מצאת את עצמך עם ים זמן פנוי, אבל סיימת כבר לצפות בכל הנטפליקס האפשרי שיש? קהילת אליאנס בדף האינסטגרם של המועצה אפשרה לך להציע המלצות ולכם להיכנס ולהתרשם: סדרות, מתכונים, סרטים, ספרים - הכול בשביל לא ללכת לאיבוד בבידוד!

 

בחירות להנהגה תשפ"א - 11/6/2019 יום הבחירות הגדול. אנו נפרדים לאחר שלוש שנות הנהגה משמעויות מיו"ר שלנו אהוד מוסקוביץ, וכן מחברי ההנהגה: מאיה ישועה, אלכס בוג, מרוג'אן חולקובסקי ביום זה נבחרו לשמש כמנהיגי המועצה בשנה הבאה ובתקווה לשנים רבות:  

 

 

   יו"ר מועצת התלמידים החדשה    ליקה טולדנו שכבה י', סיו"ר מועצת התלמידים החדש      יובל קונתנטה  יא'2, מבקר מועצת התלמידים החדש בן קנזן יב'8,  דובר מועצת התלמידים החדשה-  יונתן בראל שכבה י',   מזכ"ל מועצת התלמידים החדש -  ?????? ממלא מקום: יובל קונתנטה 

 

  נאחל להם הצלחה רבה במילוי תפקידם בשנת הלימודים, נתראה תשפ"א 2020-2021! 

 

 

       

 שנת הלימודים תשע''ט - פעולות שוטפות

 

   "גם אם שכחת את המחברת - שתהיה לך שנה נהדרת!"  - פתיחת שנת הלימודים תשע"ט - מועצת התלמידים תכננה במהלך הקיץ את הפנינג פתיחת שנת הלימודים. תלמידי המועצה בירכו את התלמידים בכיתות הלימוד, חילקו יומנים ושי מדליק - מחברת כללית לכל תלמיד עם הכיתוב גם בצרפתית!   

  חלום המועצה הגדולה הושלם ! - חודש הבחירות למועצת התלמידים - כלל מעבר בכיתות ובחירות למועצת התלמידים, מסלול קבלה נוסף של ראיונות אישיים עם חברי ההנהגה וחשיפת פועלה של מועצת התלמידים לאורך השנים לכיתות ז' החדשות. בסיומו של החודש הצלחנו לעמוד ביעד שהוצב - נציג מכל כיתה בחטיבת הביניים ו20 נציגים מתוך 22 כיתות בחטיבה העליונה! שאפו!  

 כנס מועצה הנהלה פתיחת שנה -  בישיבת פתיחה מיוחדת נפגשו תלמידי המועצה הנכנסת עם מנהלת בית הספר הגב' ורדה כגן והעלו בעיות וקשיים, הצעות, רעיונות ופתרונות לקידום העשייה החינוכית חברתית בבית הספר.    

פעילות המועצה השוטפת - כבכל שנה לצד פגישות ההנהגה השבועיות, נפגשה מועצת התלמידים לפגישות מליאה ובהן תוכננו הפרוייקטים השנתיים ועלו נושאים בוערים על הפרק! מכיתות ז' ועד י"ב ישבה המועצה יחדיו כדי להגיע לפתרונות וכדי ללבן בעיות וקשיים שעמדו על הפרק. כמו כן כתבו נציגי המועצה וההנהגה את דעותיהם, חוויותיהם והאני המאמין שלהם  נוכח מילוי תפקידם - בעיתון בית הספר.    

חגיגת יום האהבה  - תלמידי מועצת התלמידים ארגנו הפנינג ביום האהבה בבית הספר. דוכני מכירת כרטיסי ברכה ופרחים הוצבו לרגל היום המיוחד, להקות בית הספר עלו והופיעו בהפסקה הגדולה ואיך אפשר היה בלי המלבי של המלבייה! היה מתוק ומלבב, במיוחד דרך לבבות השוקולד שחולקו לתלמידים בסוף היום!    

הפנינג פורים בבית הספר  נציגי המועצה עבדו ימים כלילות לקראת חגיגת פורים בבית הספר: אוכל! מוזיקה! להקות בית הספר! חפש את המטמון! תחנות איפור ומגנטים נוצצים! בכל זאת - לא כל יום פורים      

פרוייקט רישיון לנייד + בית ספר אילנות -  במקום לשמוע כל היום על כך שאנחנו דור מנותק, שחווה את העולם דרך המסכים, החלטנו להסתכל על חצי הכוס המלאה. ביחד עם בית ספר אילנות נציגי שכבה ט' במועצת התלמידים ניסו לעמוד על היתרונות של הפלאפון הנייד ותרומתו החכמה  - לביטחון שלנו, לבידור לקניות ואפילו, כן כן ללימודים! אז איך משתמשים בנייד בצורה נכונה?! תשאלו את המועצה שלנו!    

בחירות להנהגה תש"פ - 13/6/2019 יום הבחירות הגדול. אנו נפרדים לאחר שנתיים מדהימות מהיו"ר היוצאת שלי בראל, הדוברת המיתולוגית ליה להבי והמז"כלית שאין שנייה לה - רותם שני גלבוע! ביום זה נבחרו לשמש כמנהיגי המועצה בשנה הבאה בגאון רב - 

  יו"ר מועצת התלמידים החדש        אהוד מוסקוביץ'  

סיו"ר מועצת התלמידים החדש      אור הראל     

מבקר מועצת התלמידים החדש      עילאי מודעי   

דוברת מועצת התלמידים החדשה-  אלכס בוג   

מזכ"ל מועצת התלמידים החדש -  מרוג'אן חולקובסקי 

 

נאחל להם הצלחה רבה במילוי תפקידם בשנת הלימודים, נתראה תש"פ 2019-2020! 

       
יריד ספרים סיום שנה -  מועצת התלמידים אירגנה יריד ספרים משומשים לחטיבה העליונה ביום האחרון ללימודים.   
  

   יום גיבוש - הגיע הזמן לנוח?! מה פתאום! מועצת התלמידים משחררת קיטור בפעילות גיבוש לייזר טאג. הבגרות האחרונה הסתיימה ואנחנו יוצאים גם כן לחופשה. נתראה בתש"ף! 

 שנת הלימודים תשע''ח - פעולות שוטפות

 

פ

תיחת שנת הלימודים - תלמידי המועצה פותחים את השנה! 1.9.2017 מאחלים לכם שנה מוצלחת ומהנה בלימודים ועם החברות והחברים. תלמידי המועצה חילקו יומנים אישיים ושי אישי שעיצבנו במיוחד בשבילכם - בקבוק לכל תלמיד - Merci בקבוק! 

 בחירות תשע"ח למועצה- הנהגת המועצה יחד עם תלמידי המועצה היוצאת ערכו את בחירות המועצה לשנת הלימודים תשע"ח. לראשונה החלה מועצה חדשה את דרכה בנובמבר 2017 השנה, עם נציג אחד לפחות מכל כיתה בחטיבת הביניים. הנהגת המועצה הוצגה לתלמידי המועצה ונערכה פגישה עם מנהלת בית הספר לקראת שנת העשייה שבפתח.  

הפנינג יום האהבה - בניצוחו של אהוד מוסקוביץ ובנות המועצה הוצאנו לפועל את הפנינג אמצע השנה. תלמידי בית הספר רכשו וכתבו ברכות אהבה והוקרת תודה אשר חולקו לתלמידים. הארכנו את ההפסקה ורתמנו את תמר כהן "מלכת המקהלה" ואת "הרכב כיתות י"א" עם יונתן גבעון, טום נגבי, עודד פוקס ודניאל בינו, ארבעת המופלאים ששרו לנו שירי אהבה כמו הביטלס בין צלצולי הAll we need is love". ברקע התארגנה הקפיטריה ביוזמת המועצה עם מפלי שוקולד, צ'ורוס ריבת חלב וארטיקים של לבבות. היה מתוק אך דביק.  תלמידי המועצה חילקו גומי לבבות בכניסה לשערי בית הספר ופרח אישי לכל תלמיד ביציאה: נוריות וציפורנים. ככה חוגגים הפנינג.    

קרנבל פורים 2018 -  טל דיין וצוות פורים ארגן לנו קרנבל פורים מהסרטים! דיג'יי, פינות איפור, קעקועים חינה ונצנצים! המגנטים של תלמידנו המשיכו והמשיכו לצאת ולצאת. תחרות תחפושות נושאת פרסים ומשחק אולסטאר ייחודי בין נבחרת התלמידים משכבה י': עומר ציפורי, יובל קפנר, יותם מיטל ורוי זינגר לנבחרת המורים: שמעון ביטון, אמיר ליס, צביקה רפינסקי, וסהר שבתאי. התוצאה הסופית: 7:6 למורים! כמו כן דוכני אוכל היו למכביר לצד מגדת העתידות שקראה את העתיד בדרך לקפיטריה! 

עיתון בית הספר - כבכל שנה מועצת התלמידים עובדת בשיתוף פעולה מלא עם איריס הלפרין מהנהלת בית הספר כדי לרכז עבורכם את עיקרי האירועים שקרו השנה בתחום החינוך החברתי והעשייה בבית הספר: הטיולים, הפעילויות בסיפורים ובתמונות! 

כתיבת תקנון המועצה- ובפן הרשמי - הנהגת המועצה לשנה זו סיימה לכתוב, לסגנן ולאגוד את תקנון המועצה. בשנת תשע"ט ייושם התקנון לראשונה בתקווה להפוך את המועצה לשקופה ומשפיעה יותר ויותר. 

 

קבלת תו תקן בהצטיינות - מועצת התלמידים של אליאנס בפיקוח המועצה של כלל מחוז תל אביב קיבלה תעודת הצטיינות על פעילותה בחינוך החברתי לשנת תשע"ח. בכך הייתה המועצה שלנו לאחת משלוש מועצות לשנה זו במחוז תל אביב (תל אביב, נתניה, רמת גן, חולון, בת ים, פתח תקווה,  ועוד...) שעמדה בתנאי התקן של מועצת התלמידים והנוער הארצית בהצטיינות 

 

 יום גיבוש מועצת תלמידים  - תלמידי המועצה יצאו לחגוג סיום של שנה גדושה בפעילות, בעשייה, בתכנון ובמחשבה. סהר זכה לערוך לנו סיור ערכי במקום בו גדל והתחנך - קניון איילון. בתפריט באולינג ומקדונלדס. ההתרגשות גדלה לקראת הבחירות להנהגת תשע"ט!  

בחירות להנהגת תשע"ט - חברי המועצה המכהנים הציעו עצמם לתפקידי המפתח במועצה . בבחירות הפנימיות נבחרו לשנת תשע"ט חברי ההנהגה הבאים:  

 יו"ר המועצה - שלי בראל

סיו"ר המועצה - אהוד מוסקוביץ 

מבקרת המועצה - מאיה ישועה

דוברת המועצה - ליה להבי

מזכ"לית המועצה - רותם שני גלבוע          

נאחל להנהגה החדשה בהצלחה! ! !  


 

 שנת הלימודים תשע''ז - פעולות שוטפות

פתיחת שנת הלימודים - תלמידי המועצה קיבלו את תלמידי בית הספר בשעריו. מוזיקה של התחלות חדשות הושמעה באליאנס ובאורנים, וחלקנו השנה מרקרים ל BON ANNE'E ממשפחת אליאנס. נציגי המועצה נכנסו לכיתות, חילקנו יומנים לתלמידי בית הספר ובירכנו בשנה של הצלחה בלימודים  לצד עשייה ערכית ומשמעותית בתחום הפעילות החברתית.

די לאלימות - עת לסובלנות יו"ר המועצה לירן מיכאלי וסיו"ר המועצה מיכל פלושניק ייצגו את בית הספר בכנס עירוני למלחמה בגזענות בקמפוס רוגוזין. 

בחירות תשע"ז - השנה לראשונה נערכו בחירות למועצת התלמידים בשכבת כיתות ז', קיימנו חשיפה על פעילות המועצה לקראת הבחירות בשכבות ז' וח', וכן התקיימו בחירות גם בשכבות חית, טית ויוד. ברכות לנציגי המועצה החדשים שנבחרו ולאלו שזכו באמון הכיתה מחדש. המועצה החדשה יוצאת לדרך בהנהגה חדשה ועם ציפייה להגשים המון חלומות :)   

כנס מועצות עירוני  - אין כמו קרואסונים, בורקסים, בריכה ודשא כדי להתחיל את השנה. מועצת התלמידים העירונית אירחה את מועצות העיר תל אביב יפו - ואליאנס נתנו בראש! לצד פעיליות גיבוש, ושיח מעניין עם בית הספר הדמוקרטי, למדנו רבות על שיתוף פעולה עם המועצה העירונית (הודות לשלי בר-אל האחת והיחידה! לימים סיו"ר המועצה המחוזית של העיר תל אביב יפו), בחרנו נציגים למועצה העירונית. ברכות לליאם קריס, איתי משקובסקי ושלי בר-אל על בחירתם וייצוגם את בית ספרנו. במהלך הכנס סהר נתפס בחיידק הbottle flip.  

* לא כל יום קורה - יום המורה:  לירן מיכאלי, יו"ר המועצה וצוות כתיבה יוצרת, כתבו מכתב מרגש מתלמידי בית הספר למורים, והקריאו אותו במעמד חגיגי לרגל חגיגות יום המורה 2016.  

* הפנינג שכולו אהבה -  ורדים - out, נוריות או לא להיות - in. השנה ויתרנו על הורדים, אבל נתנו באהבה לכל אחד פרח! התלמידים היו בעננים - המנקים פחות, אבל כמו שכבר אמרנו - נוריות או לא להיות. חילקנו בבוקר שוקולדים לבבות, ובהפסקה נפתח דוכן כרטיסי אהבה בצרפתית, אותם חילקנו למעריצים ולמעריצות הסודיים - Bonjour mon amur - u וכל הפרויקט בניצוחה של הסיו"ר שלנו מיכל פלושניק, האחת והיחידה.  

 

 

 * קרנבל פורים  - ולמה דאגה המועצה השנה? 

מועצת התלמידים - תכננה, הנחתה, והוציאה לפועל את המופע המרכזי לשנת תשע"ז - על הבמה מיטב הלהקות, ומסביב לה החזרנו את המתנפחים! מאפרות עם נצנצים וקעקועים, דיג'יי לפנים, מגנטים ועיטורים, וקרנבל ברזילאי - קפפוארה איי איי איי , תחרות תחפושות עם פרסים שווים בלי די, המבורגרים ונקניקיות, עם שלל תוספות, ובסוף היום דאגנו להשאיר את בית הספר נקי - בזכותכם התלמידים - אז תודה ענקית לצוות פורים המשקיען ומעל כולם - למנהיגה טל דיין! 

 

יום המאפים הטובים - אז מה אפשר לעשות שנייה לפני פסח. . . כשצץ לו פתאום יום המעשים הטובים. . . מאפים!!! תלמידי שכבת יוד התגייסו ועזרו והקמנו דוכן עוגות לתפארת. במחיר סמלי נמכר החמץ ואספנו כמעט בלי להתאמץ 1,027 ש"ח ויין אחד. מה נעשה עם הכסף. אנחנו כעת מועצה עשירה, היה פאן בדרך ליפן, היה פרוייקט כיף ונהננו לשמוע את קולה הסמכותי של רותם גלבוע.   


עיתון בית הספר - חברי המועצה מתגייסים לסכם את השנה בתמונות ובמילים. כתבנו ואספנו כתבות וכעת למלאכת העריכה. חברי המועצה עובדים בשיתוף מלא עם איריס הלפרין להוצאת עיתון תשע"ז והשנה בסימן משלחות וטיולים - רואים ארץ ועולם - אליאנס שמים חותם על המפה ובשבילי הארץ. תודות לעורכים הראשיים: לירן מיכאלי, שלי בר-אל, ליה להבי ואהוד מוסקוביץ! 

סיום ותודות: תודה ליו"ר המועצה היוצא לירן מיכאלי, לגזבר המועצה היוצא ניר וינדיש ולמזכ"לית המועצה היוצאת עדן מוסקוביץ על תקופה מדהימה של נתינה ומעורבות חברתית ובית ספרית

בחירות פנימיות להנהגת תשע"ח   - חברי המועצה המכהנים הציעו את עצמם לתפקידי המפתח במועצה בשנה הבאה. בבחירות הפנימיות נבחרו לשנת תשע"ח חברי ההנהגה הבאים:  

היו"ר החדשה   -    שלי בר-אל 

סיו"ר המועצה -      טל דיין 

דוברת המועצה -    ליה להבי

מזכל"ית המועצה  -רותם גלבוע 

מבקר המועצה -    אהוד מוסקוביץ 

 

נאחל להנהגה החדשה בהצלחה! ! ! 


קיץ 2017 - חדר מועצה? הקאתון? תקנון? תכנית שנתית?  

פתיחת שנה. . .לא הולכים לישון בחופש 

 

 שנת הלימודים תשע''ו - פעולות שוטפות

 * פתיחת שנת הלימודים - תלמידי המועצה קיבלו את תלמידי בית הספר בשעריו. מוזיקה של התחלות חדשות הושמעה באליאנס ובאורנים, וחלקנו עטים בברכת bonne chance ממשפחת אליאנס. כן המועצה נכנסה לכיתות, חלקה יומנים לתלמידים, וברכה אותם בשנה של הצלחה בלימודים  ועשייה ערכית ומשמעותית בתחום הפעילות החברתית.

* די לאלימות - עת לסובלנות - נציגי המועצה יצגו את בית הספר בכנס עירוני למלחמה בגזענות בקמפוס רוגוזין. במהלך היום הקשבנו, שאלנו שאלות והשתתפנו בפנאלים רחבים בנושאים מגוונים כזכויות אדם וקבלת האחר: בחברה, באומנות ובספורט. למדנו להיות חלק, להשתתף, ואף לקיים קבוצות מחאה ושיח מקדם. הפעילות הערכית והמרגשת כללה גם את הופעתה של "סיסטם עלי", להקה השרה בארבע שפות שונות: אנגלית, עברית, ערבית ורוסית.  

* כנס מועצות עירוני  נציגי המועצה יצגו את בית הספר בכנס מועצות עירוני במרכז למנהיגות ביפו. במהלך היום חברנו לתיכון עירוני ד' ועברנו שלל פעילויות בהן פיתחנו את כישורי חברי המועצה כמו גם את המודעות למעגלי ההשפעה השונים של תלמידים ונוער בעיר, בקהילה ובבית הספר. במהלך היום נערכו בחירות למועצת התלמידים העירונית וברכותינו לתלמידת בית הספר שלי בר אל, מט'2, שנבחרה לייצג את בית הספר במועצת התלמידים הרשותית של העיר תל אביב יפו. 

* העיר הלבנה  תלמידי המועצה ביחד עם תלמידי פרוייקט תיאטרון עדות, יצגו את בית הספר בפרוייקט העיר הלבנה. העיר הלבנה הוכרזה כאתר מורשת עולמי ע"י אונסקו ב2003, וזאת בזכות ריכוז המבנים בסגנון הבאוהאוס הגדול בעולם! עברנו סיור אדריכלי תרבותי מרתק ברחוב ביאליק ובו נחשפנו לסגנונות בנייה שונים שייצרו רחוב חי ותוסס. לאחר הסיור הגענו אל מרכז העיר הלבנה ושם יזמנו, תכננו, ובנינו את עיר החלומות שלנו תוך חשיבה על ביטחון, חינוך, תחבורה, תרבות ופנאי, איכות הסביבה ובעיקר - חידושים ודמיון ללא גבולות. מי שמעוניין לראות מה יצא - התמונות כמו תמיד  באתר המועצה :) 

* הרחבת המועצה - מנהיגי מועצת התלמידים ערכו מפגש חשיפה ובו הציגו את חזון ופעילות מועצת התלמידים של בית הספר בשנים האחרונות. תלמידי בית הספר משכבות ח', ט' וי'  נבחרו לאחר מכן בבחירות דמוקרטיות להרחבת מועצת התלמידים.בעקבות קיום מפגש החשיפה והנכונות להיבחר למועצת התלמידים - גדל מספר החברים המכהנים בה מ20 ל-40. מנהלת בית הספר כבדה בנוכחותה את פגישת המועצה הראשונה לשנת תשע"ו בה איחלנו לנציגים החדשים הצלחה בתפקידם החדש, וכן הבענו התפעלות מנכונותם ובגרותם לעצב את פני בית הספר והאקלים החברתי השורר בו.   

* הפנינג שכולו אהבה - חברי מועצת התלמידים ארגנו יום בסימן נתינה, כיף ואהבה. נציגי המועצה קידמו את תלמידי בית הספר בשעריו עם סוכריות גומי לב וליווי מוזיקה של שירי אהבה. בהפסקה הגדולה נערכה הופעה של תלמידי בית הספר בניהול מועצת התלמידים והוקמו עמדות סלפי לתצלום משותף, כמובן שגולת הכותרת הייתה הורדים. והשנה מספר שיא של ורדים נספר כאשר תלמידים רבים העניקו וקיבלו ורד מיקריהם כמו גם ממעריצים חדשים (;  

* יום המעשים הטובים - 15/03/2016 ביוזמתה ובעזרת גישתה האדיבה והמקצועית של רכזת שכבת ט' מיה בני, נרתם בית הספר בראשות המועצה למען בית ספר תל חי שבדרום תל אביב. נציגי המועצה אספו תחפושות משומשות אותן תרמו לתלמידי בית ספר תל חי. תודה ענקית נמסרה לנציגי המועצה מבית הספר על כך שפעלו בצורה מתוקתקת, מסודרת, ומאורגנת מכל הלב.     

 * קרנבל פורים  - 22/3/2016  מועצת התלמידים של בית הספר תכננה, הנחתה, והוציאה לפועל  את מופע פורים המרכזי ותחרות התחפושות של אליאנס. על הבמה הופיעו מיטב להקות בית הספר ומסביב לה מועצת התלמידים דאגה לבחור אטרקציות מגוונות לרווחת התלמידים והשנה: מיני גולף, חץ וקשת, נשפנים. איפור מקצועי, כלה שמחפשת חתן בין התלמידים, ודוכני מזון שבחרו מראש התלמידים, הפכו את היום למיוחד. תודה ענקית למנחות המהוללות גל נמיר וניקול גבליס, ולכל צוות המועצה שדאג בסוף היום להשאיר את בית הספר נקי כשהיה. חג פורים שמח! ! ! 

* משלוחי מנות - תרומה כפולה תלמידי  המועצה אספו כסף מתלמידי בית הספר כדי לקנות משלוחי מנות. משלוחי המנות הוכנו על ידי אנשים עם מוגבלויות המקבלים ריפוי ועיסוק בהכנתם. התרומה הינה כפולה שכן משלוחי המנות שנקנו נתרמו לילדים חולי סרטן בבית החולים תל השומר. נציגי המועצה אספו את הכספים, רכשו את משלוחי המנות ויצאו בחופשת פורים עם המשלוחים לחמם בנוסף את ליבם של ילדים במחלקה האונקולוגית תל השומר.  פרוייקט שכולו אהבה ונתינה בראשות גל נמיר ויעל פלושניק. 

* ALL YOU NEED IS LOVE מועצת התלמידים וזו כבר מסורת דואגת לחדש את צלצול בית הספר. מועצת התלמידים הכינה סקר ובעקבותיו שאלון אלקטרוני שמילאו התלמידים. לאחר בחירת התלמידים והמורים, הליכים משפטיים לבירורי זכויות ועיבוד מוזיקלי מיוחד עליו עבד יוחאי שלנו הוחלף סוף סוף (עד הפעם הבאה) הצלצול שלום לך "אני לא רוצה להתבגר" ברוך הבא: all we need is Love

* השתתפות בכנס "אתיקה כדרך חיים"  - יו"ר מועצת התלמידים של אליאנס עמית דוקטור הופיעה בכנס המכובד אתיקה כדרך חיים. בכנס השתתפו ד"ר חניתה ציטרין, שופטת בית המשפט העליון בדימוס דליה דורנר, ד"ר יובל קרניאל (מומחה לאתיקה), שדרנית הרדיו שרון כידון, חברת הכנסת רויטל סוויד, מר גדי סוקניק מערוץ 10, עו"ד טל שניידר ועמית שלנו כנציגת הנוער ודור העתיד. עמית זכתה לשבחים רבים על הופעתה המרשימה ותרמה רבות ליצירת רב שיח מעניין וחשוב. חברי המועצה ליוו אותה בגאווה רבה. 

* עיתון בית הספר: תלמידי מועצת התלמידים בראשות גל נמיר, ארגנו ואספו חומרים לעיתון בית הספר, כתבו כתבות והיו שותפים מלאים יחד עם ההנהלה בעריכת העיתון והוצאתו לאור.  

בחירות פנימיות להנהגת תשע"ז   - חברי המועצה המכהנים הציעו את עצמם לתפקידי המפתח במועצה בשנה הבאה. בבחירות הפנימיות נבחרו לירן מיכאלי לתפקיד יו"ר מועצת התלמידים ומיכל פלושניק בתפקיד הסיו"ר. יתר חברי ההנהגה הנבחרים שיובילו בשנה הבאה את מועצת התלמידים הינם: שלי בר-אל, שיר גולן, עינת קפקא, טל דיין, רומי פינטו ניר וינדיש ועדן מוסקוביץ. נאחל להם בהצלחה! :) 

 

 שנת הלימודים תשע''ה - פעולות שוטפות

  

 • צוק איתן - במהלך הקיץ חברי המועצה פעלו לאיסוף משלוחים ממשפחות התלמידים למען חיילנו שבחזית. 
 • פתיחת שנת הלימודים - חברי מועצת התלמידים קיבלו את תלמידי בית הספר –וחילקו צמידים המבטאים את אחדותנו כמשפחה. חברי המועצה תלו ברכות לתחילת שנת הלימודים והשמיעו מוזיקה בסימן של התחלות חדשות.
 •  שינוי הצלצול: לבקשת התלמידים החלטנו לשנות את צלצול בית הספר בפעם הראשונה ממנגינה לשיר. תלמידי המועצה ערכו סקר לתלמידי בית הספר, נבחר שיר זוכה, ולאחר התגברות על מספר קשיים טכניים, שונה לבסוף צלצול בית הספר לבחירת התלמידים.  
 • יום המורה: תלמידי המועצה כתבו מכתב הערכה מרגש למורי בית הספר בצירוף שוקולד לב סמלי.
 • יוזמת טקס "האור של אליאנס": תלמידי המועצה יזמו טקס שבו נחשפו תלמידי אורנים למסגרות הקבוצתיות השונות שקיימות בבית הספר ולאנשים המובילים בהן. תלמידי כיתות ז' נחשפו להישגי הספורטאים, העולים החדשים, ראשי הגדודים שבצופים, מקהלת בית הספר, התלמידים בפרוייקט עדות, המשצי"ם של של"ח, וכמובן נציגי מועצת תלמידים, שאף עזרו בחלוקת הסופגניות לכיתות בית הספר. 
 • פרוייקט יום האהבה: חברי המועצה הקימו דוכנים לפני יום האהבה ואפשרו שליחת ורדים בין תלמידי בית הספר. ביום האהבה שירים הושמעו בהפסקות, ושי מתוק ולבבי קידם כל תלמיד בבואו לבית הספר. תלמידים כתבו על כרזת ענק הגיגי אהבה אחד לשני. היה פנאן.  
 • פורים - מועצת התלמידים שותפה מלאה להפנינג פורים, מעריכת אודישנים ללהקות בית הספר שעלו על הבמה, בחירת השירים, שפיטה בתחרות התחפושות, הענקת פרסים, בחירת מתקנים מתנפחים, בחירת דוכני מזון ושתייה, והכול למען רווחת תלמידי בית הספר. 
 • סמינר מועצות עירוני: תלמידי המועצה השתתפו בכנס מועצות עירוני של העיר תל אביב-יפו ובו קידמנו רעיונות לשיפור תרבות הבילוי והפנאי של בני נוער בעיר.
 • סמינר מחזון למציאות: תלמידי המועצה רכשו במסגרת סמינר פנימי , שנערך לאורך השנה - כלים שונים להצבת והגשמת מטרות, ולתכנון וניהול פרוייקטים. 
 • עיתון בית הספר: תלמידי המועצה ארגנו ואספו חומרים לעיתון בית הספר, כתבו כתבות, והיו שותפים לעריכת העיתון והוצאתו לאור. 
 • יריד ספרים משומשים: תלמידי המועצה ביררו וארגנו לרווחת התלמידים יריד בו יוכלו מראש לרכוש את הספרים לשנה הבאה במחיר הוגן ומוזל.  
 • קיץ 2015: מועצת התלמידים נרגשת ושוקדת בימים אלו על כתיבת האני מאמין שלה, כתיבת התקנון לשנים הבאות, ובחירת בעלי התפקידים לשנה הבאה. אנחנו לא עוצרים בחופש ולא מפסיקים לשנות ולהשפיע. . .   
 שנת הלימודים תשע''ד - פעולות שוטפות
 • פתיחת שנת הלימודים חברי מועצת התלמידים קיבלו את תלמידים בית הספר –בשערים וחילקו שי צנוע. חברי המועצה תלו ברחבי בית הספר ברכות לתחילת שנת הלימודים לכל תלמידי בית הספר.
 • פרוייקט לקידום הליכים דמוקרטיים - במסגרת הבחירות לראשויות המקומיות ולמועצת העבירו חברי מועצת התלמידים סבב מפגשים לכיתות ח' ט' בו חשפו אותם לחשיבות ההשפעה במדינה דמוקרטית ולכוח הטמון בנו כאזרחים להשפיע בבית ספר ובכלל.
 • שיווק בית הספר בימי הפתוחים לתלמידי כיתות ו' והוריהם.
 • עזרה בתפעול חגיגות החנוכה בבית ספר.
 • בחירות למועצת התלמידים בחטיבת הביינים.
 • השתתפות בסמינר במרכז גבעת חביבה ע"ש חביבה רייק ", מייסודה של תנועת השומר הצעיר וקיבוציה, חינוך לפעילות ולקידומם של ערכי השלום, השוויון והסולידאריות.
 • בחברה . תכנון פרוייקט עתידי.
 • השתתפות בקביעת חזון לבית הספר.
 שנת הלימודים תשע''ג - פעולות שוטפות
 • פתיחת שנת הלימודים חברי מועצת התלמידים קיבלו את תלמידים בית הספר –בשערים וחילקו שי צנוע. חברי המועצה תלו ברחבי בית הספר ברכות לתחילת שנת הלימודים לכל תלמידי בית הספר.
 • ניקיון השירותים בבית הספר חברי המועצה עברו בכל כיתות בית הספר והסבירו את חשיבות השמירה על הניקיון בשירותים. בנוסף, נתלו בכל רחבי בית הספר ובתאי
 • השירותים אמרות ופתגמים בנושא שמירת הניקיון וההגיינה בבית הספר.
 • "הפנינג בחירות" עזרה בתפעול הפנינג הבחירות שהתקיים בבית הספר לתלמידי החטיבה העליונה לקראת הבחירות לממשלה. הפעילות כללה הרצאות, דיונים, פנאל של נציגי המפלגות השונות ובחירה בקלפיות.
 • להקת LESBEAT הפסקה פעילה בה הופיעה הלהקה ברחבת בית הספר. ההופעה הייתה מחווה לשירי הביטלס, חברי הלהקה הינם בוגרי בית הספר וסטודנטים בהווה.
 • הפנינג פורים בית ספרי תכנון ההפנינג, ארגונו והפעלתו. ההפנינג כלל : הופעות תלמידים על הבמה המרכזית, תחרות תחפושות נושאת פרסים, דוכנים ומתקנים שונים ברחבי בית הספר, צילום מגנטים ועוד.
 • פעילות בכיתות ח' בנושא אנטישמיות וגזענות חברי מועצת התלמידים בנו פעילות בת שעתיים בנושא אנטישמיות וגזענות המלווה בדיונים, מצגות, סרטונים, תמונות ועוד. חברי המועצה העבירו את הפעילות בכל כיתות ח', התלמידים ניהלו שיח מרתק בנושא
 • זה בכיתות.
 • בזאר מכירת ספרים
 • קורס מנהיגות אחת לחודש התקיים מפגש מנהיגות צעירה מטעם עמותת "עתיד בטוח" בה התלמידים נחשפו לתכנים ופעילויות בנושא מנהיגות. בנוסף בנו חברי המועצה את פרוייקט הגמר בנושא גזענות שהועבר לכיתות ח'.
 שנת הלימודים תשע''ב - פעולות שוטפות
 • בזאר מכירת ספרים מכירת ספרים משומשים וחדשים בשיתוף עם ועד ההורים המרכזי של בית הספר. בבזאר נמכרו ספרי לימוד בהוזלה ניכרת.